KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16064424
nr 1606 4424
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Oljemålning, Blommande buske. Signerad. Olja på duk. 35x41 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
måndag 18 mars 2024
kl 20:58:40